SANSA-godkända utbildningar

Nedan listade skolor har granskats av SANSA och uppfyller branschorganisationens kriterier.
Skolorna är uppdelade efter kommun

Arvika
Seven´s, info@lillynailsarvika.se, www.lillynailsarvika.se
Boden
Style by 2v, styleby2v@gmail.com

Eskilstuna

Eskilstunas Nagelskola- Nagelstudion, josephine_hagnor@hotmail.com, www.eskilstunasnagelskola.se
Salong Your Time- Academy, salongyourtime@live.se, www.salongyourtime.se

Göteborg
Lilly  Nails AB, maria@lillynails.se, www.lillynails.se
Nail Shape by Sweden, susanna@nailshape.se, www.nailshape.se

Hallsberg
Lilly Nails Hallsberg/ Studio Unik, info@studiounik.se, www.studiounik.se

Halmstad
REQ Halmstad /BeautyBar, elin@beautybar.se, www.beautybar.se

Haninge
 Spraytanten, www.spraytanten.sehttp://www.spraytanten.se

Höör

Design Naglar, info@designnaglar.se, www.designnaglar.se

Jönköping
Nagelstudion Jönköping, info@nagelstudionjkpg.se, www.nagelstudionjkpg.se

Kalix
Scrath Nails Kalix, lena.nevanpera@hotmail.se, www.harochnaglarspa.se

Kalmar
Glam Nails, rebecka@glamnails.se, www.glamnails.se

Karlsstad
F-Nails Academy, info@f-nailsacademy.com, www.f-nailsacademy.com

Kinna
Nail Cover, silfverala@hotmail.com, www.nailcover.se

Knislinge
Magnetic Nail Design Sweden, info@magneticnail.se, www.magneticnail.se

Landskrona
Lilly Nails Landskrona, martha@lillynailsla.se, www.lillynailsla.se

Linköping
Nagelskolan Linköping, josephine.nagelskolanlinkoping@gmail.com, www.jossanssalongochskola.se
Emelie nail design, emelie@enaildesign.se, www.enaildesign.se

Luleå
Beauty by Jowa, info@beautybyjowa.se, www.beautybyjowa.se
Studio 16, studio16@live.se, www.theperfectlook.se

Lund
Drottning Blanka Gymnasiet Lund, asa.lilius@dbgy.se, www.dbgy.se

Malmö
Nails, diana@nails.se, www.nails.nu

Norrtälje
AK Sweden, aksweden.nails@gmail.com, www.aksweden.se


Nässjö
Brinell Gymnasiet & Hantverk, annelie.romanenko@nassjo.se

Rättvik
Evas Nagelvård, eva.km.ollas@gmail.com, www.evasnagelvard.se

S
kara
I4beauty, therese@i4beauty.se, www.i4beauty.se

Skövde
Country Nails, Borgunda/Skövde, eva.johansson@borgunda.se, www.countrynails.se

Sollentuna
WS Academy, info@wsacademy.eu, www.wsacademy.eu

Solna
KN Nail Products, skolan@knnailproducts.se, www.knnailproducts.se

Staffanstorp
REQ Skåne /Abby´s, skola@abbys.se, www.abbys.se

Stockholm
Academy of Divine Beauty, Älvsjö, tammy@academyofdivinebeauty.com, www.academyofdivinebeauty.com
Beautilicious Academy & Beauty, Farsta, info@beautilicious.se, www.beautilicious.se 
Calgel Sweden, Östermalm, info@calgelsweden.se, www.calgelsweden.se
Lack Sthlm Academy, riikka@lacksthlm.se, www.lacksthlm.se
Naglar.com- Sthlm Manicure, Vasastan,  info@stockholm-manicure.se, www.stockholm-manicure.se
NH Nails Academy, City, info@nhnails.se, www.nhnails.se 
REAL Gymnasiet Sthlm, josephine.ryde@realgymnasiet.se, www.realgymnasiet.se
Scratch Nails Academy, Östermalm, info@scratch-linnegatan.se, www.scratch-linnegatan.se
Stil & Snitz, Vällingby, maria.ekmanlindberg@gmail.com


Stenungsund
Salong VI,  www.salongvi.nu

Sundsvall
Nails by Tamagal/ Sundsvalls Nagelskola, skola@nailsbytamagal.se, www.nailsbytamagal.se

Söderhamn
Fake Factory AB, asa@fakefaktory.se, www.fakefaktory.se

Torsås
Sylvettes Naglar, Bergkvara, info@sylvettesnaglar.se, www.sylvettesnaglar.se

Trollhättan
Do More Nails & Beauty, lillynailstrollhattan@gmail.com, www.lillynailstrollhattan.se

Täby
Magnetic Sthlm, kontakt@magneticsthlm.se, www.magneticsthlm.se


Uddevalla
Nail Systems Sweden AB, info@nailsystems.se, www.nailsystems.se

Umeå
Lilly Nails Umeå, johanna@lillynailsumea.se, www.lillynailsumea.se
Salong Vos, info@salongvos.se, www.salongvos.se
Örebro
Salong Lilla X, info@lillax.se, www.lillax.se

Örnsköldsvik
Lilly Nails Örnsköldsvik/ Salong Cyou, salongcyou@live.se, www.salongcyou.se